A szakközépiskolákban folyó speciális igényű diákok oktatási színvonalának javítása érdekében működik együtt magyarországi partnerekkel a Szatmár Megyei Tanfelügyelőség. A projektben tíz romániai szakközépiskola vesz részt.
A magyarországi Országos Tranzitfoglalkoztatási Egyesület és a Nyírségi Civil Ház közösen invitálta meg partnerként a Szatmár Megyei Tanfelügyelőség képviselőit arra a csütörtökön sorra kerülő megbeszélésre mely keretében sor kerül a szakközépiskolákban folyó speciális igényű diákok oktatásának javítását célul kitűző projekt szakmai megbeszélésére. A projektet a magyarországi partnerek indították el a román-magyar határon átnyúló együttműködés keretében, majd felkérték a szatmári partnereket, hogy csatlakozzanak a kezdeményezéshez, mely lehetőséget biztosít arra, hogy kutatási célokra Uniós támogatást szerezzenek.
A projektben összesen húsz szakközépiskola vesz részt, fele-fele arányban a határon innen és túl. Ebből öt Szatmár megyei szakközépiskola, mégpedig a Könnyűipari Líceum, a Traian Vuia, a Faipari, a nagykárolyi Anghel Saligny szakközépiskolák és a Speciális Iskolaközpont.
A projekt keretében készült tanulmányban igyekeztek feltérképezni, hogy miként történik ezeknek a speciális igényű gyermekeknek a nevelése, oktatása, illetve az így összegyűjtött tapasztalatok alapján kiszűrni a negatív illetve kihangsúlyozni a pozitív elemeket.
A tanulmány készítése során felhasználják Kónya László a szakoktatás munkaerőpiacra gyakorolt hatása Szatmár és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében témát feldolgozó kötetét.
A tapasztalatok alapján igyekeznek kiszűrni a negatív illetve kihangsúlyozni a pozitív elemeket